У цьому матеріалі директор компанії «Формула тепла» Олексій Зайчковський розповість про те, що таке акумуляційний бак та як споживачу правильно розрахувати необхідний саме його твердопаливній котельні  об’єм цієї ємності.

Олексій Зайчковський пояснює, що акумуляційний бак – це ємність, яка використовується у роботі твердопаливної котельні.

Акумуляційний бак виконує дві функції:

-         функцію безпеки

 Акумуляційний бак убезпечує котел від закипання при відсутності електроенергії. Гравітаційна система (самоцеркуляція)  від котла до акумуляційного баку проходить самостійно.

-         накопичувальну функцію

Надлишкову енергію, яка виникає при роботі котла і при затуханні палива в котлі,  акумуляційний бак передає споживачам (батареям або теплій підлозі на водній основі). Тому ще деякий час система продовжить працювати.

Як розрахувати обєм акумуляційного бака для роботи у  твердопаливній котельні.

Директор компанії «Формула тепла» зазначає, що для підвищення температури на 1 °C на 1 тонну води у цьому акумуляційному баку необхідно 1,17 кВт енергії.  

«Наприклад, якщо ми візьмемо акумуляційний бак ємністю 2 тонни і підвищимо в ньому температуру  з  35 до 75 °C, то нам необхідно  Δ  40 °C. Ми беремо 2 тонни (обєм бака)  множимо на 1.17 кВт  і множимо на 40 °C і отримуємо орієнтовно 93, 6 кВт. Нам необхідно 93, 6 кВт електроенергії, щоб підвищити температуру в цьому баку з  35 до 75 °C. А у нас котел потужністю 25 кВт  і коефіцієнт корисної дії котла 90%.  Ми беремо 93, 6 кВт ділимо на 25 кВт (потужність котла)  і множимо на 0,9 (коефіцієнт корисної дії котла) і отримуємо 4 години і 16 хвилин. Саме стільки потрібно часу котлу, при одному завантаженні дров, для обігріву ТІЛЬКИ 2-о тонного акумуляційного бака. Якщо ж ми обігріватимемо ще й споживачів  (батареї, теплу підлогу) то за 4 години і 16 хвилин  котел прогріє  лише 1 тонну ємності, а інша 1 тонна буде холодною. Оскільки, у котлі догорять дрова і не вистачить потужності» - зазначає Олексій Зайчковський.

Директор компанії «Формула тепла» пропонує визначити необхідний для споживача об’єм акумуляційного бака за такою формулою:  

«1 кВт потужності котла множимо на 25 літрів акумуляційного бака.  З таким розрахунком Ви завжди правильно підберете обєм цієї ємності», - каже фахівець.

Важливо!!!

Максимальна відстань акумуляційного бака до котла повинна бути не більшою за 5 метрів. Між ними (котлом та баком) встановлюється ладомат.

Нагадаємо, в одному зі своїх відеооглядів Олексій Зайчковський розповідав про те, що таке ладомат, автоматика твердопаливної котельні та блок управління котла.